Ekonomické informace 6. 12. 2002

Poslanecká sněmovna mění kvůli povodním další daňové zákony. Schválila finanční výhody pro právnické a fyzické osoby, které pomáhaly při letošních povodních. Od daně by se tak v této souvislosti mohly osvobodit dotace ze státního rozpočtu, rozpočtů obcí a krajů, státních fondů a grantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vysoké napětí - vedení

Záleží na tom, zda změny daňových zákonů schválí i senát a prezident. Jak vysvětluje poslanec ODS Martin Kocourek, návrhy počítají také s tím že od daně budou osvobozeny zvýhodněné půjčky podniku zaměstnancům, postiženým živelnou pohromou. A to až do miliónu korun na bytové účely a 200 tisíc korun k překlenutí tíživé finanční situace.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kocourek: Daně

Česká republika a Fond národního majetku zažalovaly Nomuru a s ní spřízněnou společnost Saluka. U Londýnského arbitrážního soudu se dožadují náhrady za to, že Nomura porušila smluvní závazky v kauze IPB. Potvrdil to mluvčí ministerstva financí Jaroslav Dědič.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Dědič: Nomura

Nomura ve své dřívější žalobě chce po českém státu 40 miliard korun.

Severomoravská energetika kritizuje rozhodnutí vlády propojit distribuční firmy s ČEZem. Bojí se, že tato fúze omezí konkurenci. Navíc je prý zbytečně nákladná a budoucí účinný kontrolní dohled státu je diskutabilní. Projekt je podle šéfa distribuční společnosti Tomáše Hynera zbytečně megalomanský.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Hyner: SME

Severomoravské energetice se nepodařilo dostat mezi účastníky správního řízení, ve kterém fúzi hodnotí antimonopolní úřad. Nepovedlo se to ani žádné jiné distribuční společnosti.

Evropská centrální banka snížila úrokové sazby o půl procentního bodu - na nejnižší úroveň za poslední tři roky. Základní sazbu snížila na 2,75 procenta. Snaží se tak popostrčit váznoucí a klopýtající hospodářský růst eurozóny.

Klopýtat začalo také jednání o podmínkách vstupu kandidátských zemí do Evropské unie. A to poté, co Polsko změnilo taktiku v oblasti zemědělství a k nevoli svých souputníků začalo místo přímých dotačních plateb preferovat výplatu hotových peněz z rozpočtu unie. Po rozpačitých reakcích to ale polská strana včera večer začala popírat.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme