Ekonomické informace 6. 12. 2002

Poslanecká sněmovna mění kvůli povodním další daňové zákony. Schválila finanční výhody pro právnické a fyzické osoby, které pomáhaly při letošních povodních. Od daně by se tak v této souvislosti mohly osvobodit dotace ze státního rozpočtu, rozpočtů obcí a krajů, státních fondů a grantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vysoké napětí - vedení

Záleží na tom, zda změny daňových zákonů schválí i senát a prezident. Jak vysvětluje poslanec ODS Martin Kocourek, návrhy počítají také s tím že od daně budou osvobozeny zvýhodněné půjčky podniku zaměstnancům, postiženým živelnou pohromou. A to až do miliónu korun na bytové účely a 200 tisíc korun k překlenutí tíživé finanční situace.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kocourek: Daně

Česká republika a Fond národního majetku zažalovaly Nomuru a s ní spřízněnou společnost Saluka. U Londýnského arbitrážního soudu se dožadují náhrady za to, že Nomura porušila smluvní závazky v kauze IPB. Potvrdil to mluvčí ministerstva financí Jaroslav Dědič.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Dědič: Nomura

Nomura ve své dřívější žalobě chce po českém státu 40 miliard korun.

Severomoravská energetika kritizuje rozhodnutí vlády propojit distribuční firmy s ČEZem. Bojí se, že tato fúze omezí konkurenci. Navíc je prý zbytečně nákladná a budoucí účinný kontrolní dohled státu je diskutabilní. Projekt je podle šéfa distribuční společnosti Tomáše Hynera zbytečně megalomanský.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Hyner: SME

Severomoravské energetice se nepodařilo dostat mezi účastníky správního řízení, ve kterém fúzi hodnotí antimonopolní úřad. Nepovedlo se to ani žádné jiné distribuční společnosti.

Evropská centrální banka snížila úrokové sazby o půl procentního bodu - na nejnižší úroveň za poslední tři roky. Základní sazbu snížila na 2,75 procenta. Snaží se tak popostrčit váznoucí a klopýtající hospodářský růst eurozóny.

Klopýtat začalo také jednání o podmínkách vstupu kandidátských zemí do Evropské unie. A to poté, co Polsko změnilo taktiku v oblasti zemědělství a k nevoli svých souputníků začalo místo přímých dotačních plateb preferovat výplatu hotových peněz z rozpočtu unie. Po rozpačitých reakcích to ale polská strana včera večer začala popírat.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme