Ekonomické informace 6. 9. 2002

Lidé, kteří byli pojištěni a povodně jim poškodily dům nebo byt, nebudou muset vracet peníze poskytnuté státem na opravu nemovitosti. Ekonomický růst v Evropské unii bude ve druhém čtvrtletí pomalejší, než se čekalo. Královopolských strojírnám se podařilo získat zakázku v hodnotě 40 miliónů korun. Projekt železničních kontejnerových překladišť v polském Slavkově a českém Bohumíně zůstává stále ve hře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Státní dotace na obnovu obydlí poničených povodněmi bude shodná pro všechny postižené. Pojištění i nepojištění tak budou mít od státu stejný nárok na úhradu nákladů na opravu s limitem do 200 tisíc korun. Příslušný program podepíše příští týden ministr pro místní rozvoj Pavel Němec. Podle původního návrhu jeho ministerstva měl pojištěný majitel na rozdíl od nepojištěného odvést státu zpět 35 procent z pojistného, které později dostane jako odškodné od pojišťoven.

Ekonomický růst v Evropské unii bude ve druhém čtvrtletí pomalejší, než se čekalo. Jak informuje náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich, podle Evropské komise je tak ohrožen dosavadní odhad růstu pro celý letošní rok.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Ekonomika v EU

Mezinárodní ratingová agentura Standard and Poor's zvýšila dlouhodobé hodnocení kvality úvěrů a vkladů u tří největších českých bank - ČSOB, Komerční banky a České spořitelny. Tento krok agentura zdůvodnila zlepšením ekonomického prostředí České republiky, které umožňuje rozšiřovat pole ziskových podnikatelských aktivit.

Zaměstnanci Královopolské strojírny Brno si mohou být o něco jistější svými pracovními místy. Jak informuje Vladan Dokoupil, vedení podniku totiž podepsalo se Škodou JS, dceřinou společností Škody Holding, kontrakt v hodnotě 40 miliónů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dokoupil: Královopolské strojírny

Celkem 5000 tisíc pracovních příležitostí slibuje nová liberecká průmyslová zóna, která se začala budovat před necelými dvěma lety. V těchto dnech tam rozjíždí svoji výrobu první podnik. Jedná se o práškovou lakovnu AC LAK, která dodává své výrobky především automobilkám.

Projekt železničních kontejnerových překladišť v polském Slavkově a českém Bohumíně je stále ve hře. Jak informuje náš varšavský zpravodaj Pavel Novák, možnost výstavby terminálů na konci širokorozchodné tratě z Asie je tedy stále otevřená.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Novák: Železniční překladiště

S opravami obřích letadel Boeing 747 Jumbo na mezinárodním letišti Ostrava-Mošnov se má začít do konce příštího roku. Podle Michala Kubíčka z Investičního fóra Ostrava má být smlouva o výstavbě leteckého opravárenského závodu podepsána koncem září. Projekt je součástí offsetových programů konsorcia BAE Systems-Saab, které jsou podmínkou pro odběr nadzvukových letadel českou armádou. Projekt s investičními náklady více než 400 miliónů korun má vytvořit přes 250 nových pracovních míst v leteckém průmyslu a další místa během výstavby závodu ve stavebním průmyslu.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme