Ekonomické informace 6. 9. 2006

Česko bude muset letos dovézt obilí. Továrna na výrobu klasických televizních obrazovek v Hranicích na Moravě se dostává z problémů. Pražský magistrát chce dát další půl miliardu korun na výstavbu nového úseku metra z Ládví do Letňan. Na pomezí západních Krkonoš a Jizerských hor se rodí největší lyžařský region v Česku. Vznikne spojením Harrachova, Rokytnice nad Jizerou a okolních obcí ze semilského a jabloneckého okresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betonování tubusu Metra | Foto: Metrostav as.

Česko bude muset letos dovézt obilí. Podle šéfa agrární komory Jana Veleby zemědělci sklidí necelých 6 milionů tun. Tolik zhruba Česko za rok spotřebuje. Kvalita potravinářské pšenice a žita i sladovnického ječmene je ale velmi nízká. Dovoz zvýší ceny pečiva.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Veleba: Kvalita českého obilí je nízká

Továrna na výrobu klasických televizních obrazovek v Hranicích na Moravě se dostává z problémů. Věřitelé firmy LG. Philips Displays Czech Republic souhlasí s vyrovnáním, které jim výrobce navrhl. Tři stovky věřitelů přihlásilo pohledávky za víc než 7 miliard korun. LG. Philips Displays chce zaplatit 30 procent. Stejný podíl z několikasetmilionových investičních pobídek dostane zpátky také stát. Ve společnosti získá majetkový podíl v hodnotě 240 milionů korun. Jak ale vysvětluje právní zástupce společnosti Luděk Chvosta, vliv na chod podniku mu to nezaručí.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Chvosta: Vliv státu na LG. Philips Displays

Pražský magistrát chce dát letos další půl miliardu korun na výstavbu nového úseku metra z Ládví do Letňan. Radní navrhují poskytnout investiční dotaci Dopravnímu podniku. Návrh posoudí příští týden zastupitelstvo.

Na pomezí západních Krkonoš a Jizerských hor se rodí největší lyžařský region v Česku. Vznikne spojením Harrachova, Rokytnice nad Jizerou a okolních obcí ze semilského a jabloneckého okresu. Pokud všichni tento projekt schválí, všude tam budou platit společné jízdenky na vleky a lanovky. A jak slibuje ředitel Spartaku Rokytnice Petr Cee, Skiregion by měl fungovat už v nadcházející zimní sezóně.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Cee: Skiregion by měl fungovat už letos

Německo symbolicky zahájilo nejdůležitější projekt infrastruktury ve východní části země, výstavbu mezinárodního letiště Berlín-Braniborsko. Třetí největší letiště Německa má do roku 2011 stát na místě bývalého letiště Berlín Schönefeld, jihovýchodně od německé metropole. Projekt za dvě miliardy eur, o který se licitovalo zhruba 15 let, má vytvořit 40 tisíc nových pracovních míst.

Jaroslav Skalický, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme