Ekonomické informace 7. 12. 2001

Na Českém telekomunikačním úřadu dnes otevřou obálky s nabídkami na koupi tří licencí UMTS. Rakousko se rozhodlo blokovat jednání s kandidátskými státy o kapitole doprava. Účast českých firem na rozšíření čínské tepelné elektrárny Šen-tchou dostala zelenou. Škoda Holding prodala další část svého nepotřebného majetku ve veřejné dražbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mobilní telefony | Foto: Jan Rosenauer

Na Českém telekomunikačním úřadu dnes otevřou obálky s nabídkami na koupi tří licencí pro mobilní telefony třetí generace. Vyvolávací cenu tři a půl miliardy akceptovali jen dva domácí operátoři - Eurotel a Radiomobil. Konečný termín pro udělení licence je 14. prosinec a až potom je možné říct více, prohlásil předseda telekomunikačního úřadu David Stádník.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Stádník: Prodej licencí UMTS

Rakousko se rozhodlo blokovat jednání s kandidátskými státy o kapitole doprava. Milan Fridrich z Bruselu připomíná, že tak žádný z uchazečů o vstup do Evropské unie nebude mít šanci příští týden rozhovory o dopravě ukončit.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Kapitola doprava

Účast českých firem na rozšíření čínské tepelné elektrárny Šen-tchou dostala zelenou. Česká exportní banka a Bank of China totiž parafovaly úvěrovou smlouvu na dodávky dvou 500 megawattových bloků za zhruba deset miliard korun. Podle mluvčího exportní banky Ivana Klingera úvěr nedostane konsorcium českých firem, ale čínská bankovní instituce. Pouze na ní závisí rychlost dalších jednání před konečným podpisem smlouvy.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Klinger: Čínská elektrárna

Hranice na na Přerovsku požádaly ministerstvo průmyslu o dotaci deset miliónů korun, na přípravu části průmyslové zóny pro další výstavbu továrny nizozemsko-korejské společnosti LG. Philips Displays. Podle starosty Rudolfa Nováka chce radnice peníze použít na terénní úpravy na zbytku průmyslové zóny, kde by už příští rok měla začít stavba dvou výrobních hal. Ty budou dokončeny v roce 2003 a poté zaměstnají asi 1500 nových pracovníků. V roce 2007 by měla být uzavřena i třetí a poslední etapa výstavby hranické továrny Philips.

Škoda Holding včera prodala další část svého nepotřebného majetku ve veřejné dražbě. V nabídce bylo více než 500 kusů jednotlivých strojů a zařízení. Licitátorovi se podařilo vydražit 60 procent nabídky v celkové hodnotě 2 miliony 100 tisíc korun. Jak z Plzně doplňuje Lubomír Smatana šlo už o druhou aukci. Při té první se prodal majetek za 10 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Smatana: Dražba ve Škodě Holding

Aleš Heřmánek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme