Ekonomické informace 7. 2. 2002

O hypotéky je stále větší zájem. Podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj jich banky vloni poskytly o 45 procent víc než v přechozím roce. * Dva dny budou mít banky na převod peněz v tuzemsku a maximálně pět dnů do zahraničí. * Živnobanka bude asi na prodej. * Propouštění 500 zaměstnanců a vytvoření jedné stovky nových pracovních míst - to jsou změny, které plánuje nadnárodní firma Nestlé na našem území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

panelák | Foto: Jan Rosenauer

O hypotéky je stále větší zájem. Podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj jich banky vloni poskytly o 45 procent víc než v přechozím roce. Celkem svých klientům půjčily 25 miliard korun. Analytik společnosti BBG Finance Patrick Chovanec tvrdí, že letos bude nárůst ještě vyšší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Patrick Chovanec: Zájem ještě poroste

Dva dny budou mít banky na převod peněz v tuzemsku a maximálně pět dnů do zahraničí. Předpokládá to sněmovnou schválený zákon o platebním styku. Zákon musí ještě schválit senát a podepsat president stejně jako v případě změn v zákoně o centrální bance. Na základě verdiktu ústavního soudu a kritiky Evropské komise poslanci odstranili některé sporné pasáže. Vláda tedy nebude navrhovat členy vedení banky a o obou částech svého rozpočtu - investiční i provozní bude rozhodovat tato instituce sama.

Živnobanka bude asi na prodej. Její většinový akcionář, jak potvrdil mluvčí banky Karel Ježek, zvažuje odchod z tohoto bankovního ústavu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Ježek: Většinový akcionář zvažuje odchod

Bankgesellschaft Berlin má v poslední době finanční potíže. V loňském roce jí musel její hlavní akcionář, město Berlín, pomoci dvěma miliardami eur a podle německého tisku bance hrozí další ztráty i letos.

Propouštění 500 zaměstnanců a vytvoření jedné stovky nových pracovních míst - to jsou změny, které plánuje nadnárodní firma Nestlé na našem území. Většina výroby by se do roku 2004 měla soustředit závodů Zora Olomouc a Sfinx Holešov. Uzavře se naopak závod Maryša a omezí produkce pražského Orionu. Nestlé má na sociální dopady připraveno 70 miliónů korun. Podle mluvčího společnosti Martina Waltera, firma pomůže hledat propuštěným novou práci a zaplatí jim pětiměsíční odstupné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Walter: Firma pomůže

Komise pro cenné papíry se do jednoho měsíce rozhodne, kolik akcií skutečně opustí mimoburzovní RM-Systém. Jak řekla mluvčí, komise posuzuje celkem 131 případů odvolání firem nebo akcionářů proti ukončení veřejného obchodování.

Přehrát

00:00 / 00:00

komise posuzuje 131 případů

Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme