Ekonomické informace 7. 9. 2001

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo nový program podpory bydlení mladých. Německá energetická společnost E.ON AG oznámila svůj zájem o privatizaci ČEZu. Čtyřkoalice vyzvala vládu, aby přerušila nynější privatizaci elektroenergetiky a plynárenství. Společnost Biocel se sloučí s akciovou společností Heinzel Paskov. Indické hutě se zajímají o technologie Třineckých železáreny v oblasti výroby kolejnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo nový program podpory bydlení mladých. Podle ředitelky odboru bytové politiky Daniely Grabmillerové je určen mladým do 35 let. Příjmové omezení stanoveno nebude.

Německá energetická společnost E.ON AG oznámila svůj zájem o privatizaci ČEZu. Napsala to agentura Reuters. E.On ale chce koupit jen nejadernou část elektrárenské společnosti, aby vyšel vstříc náladám mezi německým obyvatelstvem. Zřejmě založí kosorcium s britskými firmami, které by měly převzít jadrnou energetiku. Podle Financial Times by mělo jít o British Energy a International Power. První z nich působí jako poradce při spouštění elektrárny Temelín. International Power zase kontroluje Elektrárny Opatovice.

Čtyřkoalice vyzvala vládu, aby přerušila nynější privatizaci elektroenergetiky a plynárenství, protože zvolený způsob považuje za neprůhledný a zbytečně rychlý. Navíc prý metoda prodeje celých balíků firem zároveň s distribucemi omezuje skutečnou liberalizaci trhu.

První ruská jaderná elektrárna, která byla postavena po rozpadu Sovětského svazu, byla spuštěna na plnou kapacitu. V příštích 40 dnech ještě pracovníci Rostovské elektrárny provedou 46 testů, aby se ujistili, že reaktor pracuje bez poruch.

Společnost Biocel se sloučí s akciovou společností Heinzel Paskov, která vlastní 96 procent akcií celulozky. Podle mluvčí Biocelu Martiny Konečné by sloučení nemělo vést k propouštění zaměstnanců.

Ochranné sdružení malých akcionářů Harvardského průmyslového holdingu podalo trestní oznámení na auditora holdingu Petra Šrámka z firmy HZ Praha. Důvodem jsou Šrámkovy auditorské výroky, které měly vést ke klamání akcionářů, protiže zkreslovaly skutečný stav v holdingu.

Indické hutě se zajímají o technologie Třineckých železáreny v oblasti výroby kolejnic. Konkrétní nabídku by Třinecké železárny podle mluvčího Ivo Pullmana, měly do Indie odeslat do konce září.

Poslancům Evropského parlamentu leží na srdci blaho lidí, cestujících letadly. Proto přijali rezoluci, požadující vysoké kompenzace pro klienty leteckých společností. Co se kolem toho strhlo, to ví náš Bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme