Ekonomické informace 8. 1. 2002

Státní agentura Czechinvest přilákala loni do české ekonomiky rekordní balík investic. Společnost kolejových vozidel by se mohla podílet na dodávce vlakových souprav pro Deutsche Bahn. Proti výstavbě největší spalovny odpadů v České republice se postavili kladenští radní. První týden zavádění eura v hotovostní podobě skončil nečekaným úspěchem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Státní agentura Czechinvest přilákala loni do české ekonomiky rekordní dvě miliardy dolarů přímých investic, což bylo téměř o 30 procent více než v roce 2000. O vyhlídkách na letošní rok hovoří generální ředitel agentury Martin Jahn.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Jahn: Plán investic na rok 2002

Tuzemská Společnost kolejových vozidel , která patří k české pobočce koncernu Siemens, by se mohla podílet na dodávce 40 elektrických vlakových souprav pro Deutsche Bahn v hodnotě 184 miliónů eur. Mluvčí Siemens ČR Miloš Adámek tuto možnost nevyloučil, o konkrétním podílu na výrobě však podle něho zatím nebylo rozhodnuto.

Proti výstavbě největší spalovny odpadů v České republice se postavili kladenští radní. Provoz za 200 milionů korun měl vzniknout v bývalém areálu hutí Poldi-Koněv. Jak ale dodává náą spolupracovník Ladislav Pavlík, pro město by znamenal přílią velkou ekologickou zátěž.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Pavlík: Výstavba spalovny v Kladně

První týden zavádění eura v hotovostní podobě skončil nečekaným úspěchem a přijetí nové měny spotřebiteli předčilo všechna očekávání. Jak informuje náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich, spokojena je Evropská komise i Evropská centrální banka.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: První týden eura

Telekomunikační firmy výrazně pomohly akciím na burze k růstu na nejvyšší hodnoty za posledních šest týdnů. Index PX 50 nakonec vyrostl o jedno a půl procenta na necelých 405 bodů.

Hospodářská a finanční krize Argentiny zatím na jiné ekonomiky v Latinské Americe nakažlivě nepůsobí. Shodli se na tom šéfové předních světových centrálních bank na schůzce skupiny G10 ve švýcarské Basileji.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme