Ekonomické informace 8. 4. 2003

Vláda dnes posoudí projekt obnovy pražského Karlína. Evropská unie bude po našem vstupu dostávat část příjmů z výběru českých daní a poplatků. Liberec čeká dražba majetku zkrachovalé Textilany v hodnotě 110 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Současný návrat chladných dnů ještě více prohloubil škody v zemědělství. Podle předsedy Zemědělského svazu Miroslava Jirovského je letošní počasí nejhorší za posledních zhruba 30 let. Mrazem znehodnocené porosty se budou muset zaorat, případně přisít. Již nyní je podle něj zřejmé, že letošní zima napáchala těžké škody na porostech řepky a ozimého ječmene. Nadprůměrně byly poškozeny i porosty pšenice.

Evropská unie bude po našem vstupu dostávat část příjmů z výběru českých daní a poplatků. Vláda dnes projedná návrh zákona, který to umožní. Podle mluvčí ministerstva financí Evy Novákové unie získá především většinu výnosu z cel a takzvaných cukerných dávek.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Nováková: Výnosy z daní pro EU

Vláda dnes také posoudí projekt obnovy pražského Karlína, čtvrti, která byla v hlavním městě nejvíce zasažena loňskými povodněmi. Záplavy v ní způsobily škody za bezmála deset miliard korun. Mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Petr Dimun zdůraznil, že přestože se projekt týká Karlína, mohou podle něho postupovat i další městské části, které povodně zasáhly.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Dimun: Projekt obnovy Karlína

Liberec dnes zažije zřejmě největší dražbu ve své historii. Prodávat se bude majetek zkrachovalé Textilany v celkové hodnotě 110 miliónů korun. Podrobnosti zjišťovala Ivana Bernáthová.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Bernáthová: Dražba majetklu Textilany

Guvernér Wim Duisenberg souhlasil se žádostí ministrů financí zemí Evropské unie, aby prodloužil své působení v čele Evropské centrální banky. Ministři se s ním dohodli na víkendovém setkání v Aténách. Podařilo se jim tak vyřešit jeden z velkých problémů, který mohl způsobit nejistotu na finančních trzích. Spojené státy a Rusko dosáhly dohody ve sporu týkajícím se veterinárních standardů pro americkou drůbež, který v posledním roce přerušil americké dodávky do Ruska. Jak informovalo americké ministerstvo zemědělství, nová dohoda umožní okamžité obnovení inspekcí ruských veterinářů u amerických zpracovatelů.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme