Ekonomické informace 9. 11. 2005

Vláda by dnes měla projednat zákon, který určuje požadavky na funkci konkurzního správce a podmínky pro zápis do seznamu těchto správců. Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond zřejmě bude muset převést 38 procent akcií potravinářské firmy Setuza na společnost Český olej, kterou zastupuje podnikatel Tomáš Pitr. Na pomocnou ruku od vlády čeká druhá nejzadluženější obec u nás. Dotaci ve výši nejméně 65 procent pořizovacích nákladů mohou získat podniky, které se rozhodnou zlepšit péči o své zaměstnance. Lékárny by mohly přijít o část svých zisků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnické zařízení a lékárna | Foto: Marián Vojtek

Vláda by dnes měla projednat zákon, který určuje požadavky na funkci konkurzního správce a podmínky pro zápis do seznamu těchto správců. Předloha úzce souvisí s nově navrhovanou úpravou úpadkového práva.

Kabinet by měl také rozhodovat o návrhu ministra zemědělství Petra Zgarby na odvolání tří členů prezídia Pozemkového fondu v souvislosti s aférou kolem prodeje lukrativních nemovitostí za podivných okolností. Už včera byli kvůli stejné věci odvoláni z výkonného výboru fondu čtyři jeho členové. Prezídium fondu volí Poslanecká sněmovna. Na výměně jeho členů se proto musí shodnout politická koalice.

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond zřejmě bude muset převést 38 procent akcií potravinářské firmy Setuza na společnost Český olej, kterou zastupuje podnikatel Tomáš Pitr. Připustil to ministr zemědělství Petr Zgarba s tím, že pravděpodobně nebude možné zabránit převodu akcií. Transakce má vyplývat ze smlouvy, kterou za fond podepsal loni na jaře ministr zemědělství Jaroslav Palas, a souvisí s pohledávkou České konsolidační agentury za Setuzu. Obě strany prý o celé věci stále jednají, výsledek bychom se mohli dozvědět v pátek.

Na pomocnou ruku od vlády čeká druhá nejzadluženější obec u nás. Závazky Smržovky v Jizerských horách přesahují 135 miliónů korun. I když v dražbách nabízí své nemovitosti, na uhrazení dluhů to nestačí. Největším věřitelem obce je přes Českou konsolidační agenturu stát. Před časem v podobné situaci pomohl Rokytnici nad Jizerou. Podle ministra financí Bohuslava Sobotky je ale Smržovka jednou z posledních obcí, u nichž stát o výrazné pomoci uvažuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Sobotka: Pomoc Smržovce

Dotaci ve výši nejméně 65 procent pořizovacích nákladů mohou získat podniky, které se rozhodnou zlepšit péči o své zaměstnance. Prvních deset firem, které se zúčastnily pilotního projektu Investors in People, už obdrželo potřebné certifikáty. Koordinátorem zavádění tohoto projektu je Agentura CzechInvest. Její mluvčí Jana Víšková říká, že jde o jediný mezinárodně uznávaný standard v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: Investors in People

Lékárny by mohly přijít o část svých zisků. Tak zní jeden z nápadů, jak zlepšit zoufalou situaci při financování českého zdravotnictví. V současné době si mohou lékárny ponechat přibližně 25 procent z ceny léku. Ze zdravotního pojištění tak zůstává lékárnám přibližně sedm miliard korun ročně. Snížení marží měla v plánu bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová. S tím ale nesouhlasí šéf komory lékárníků Lubomír Chudoba. Podle něj by to vedlo ke krachům venkovských lékáren.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Chudoba: Snížení marží lékáren

Jitka Hanžlová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme