Ekonomické informace 9. 12. 2005

Obce, které nesplnily podmínky pro plynofikaci, možná nebudou muset vracet dotace a platit pokuty. Česká republika se začíná potýkat s nedostatkem počítačových odborníků. Společnost Interoute otevře v Praze nové centrum podpory zákazníků. Dnes se dozvíme, jak se dařilo ve třetím čtvrtletí letošního roku naší ekonomice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer

Mezinárodní měnový fond sníží chudým zemím dluh o čtyři miliardy 800 milionů dolarů. Dluhové zátěže se tak zbaví 20 nejchudších zemí. Fond bude odpis dluhů z části financovat příjmy z prodeje zlatých rezerv. Snížit dluhy nejchudších zemí na minimum se v červnu zavázali činitelé osmi nejvyspělejších zemí světa v čele s Velkou Británií.

Obce, které nesplnily podmínky pro plynofikaci, možná nebudou muset vracet dotace a platit pokuty. Zasadit se o to chce ministr průmyslu Milan Urban. Obce musí podle současných podmínek vrátit peníze, pokud se jim nepodaří sehnat dostatek zájemců o přípojku. V tom je problém, protože kvůli zdražování plynu o něj nemají lidé zájem. Ministr Urban vysvětlil mechanismus pohybu cen.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Urban: Ceny plynu

Privatizace Aera Vodochody může pokračovat. Umožní to smlouva, kterou včera podnik podepsal s armádou České republiky. Smlouva na příštích 25 let zabezpečí pozáruční podporu letadel, která armáda od Aera má.

Česká republika se začíná potýkat s nedostatkem počítačových odborníků. Podle průzkumu společnosti IDC bude u nás v roce 2008 chybět asi 5300 odborníků na síťové technologie a poptávka bude převyšovat nabídku o více než 12 procent. Podle mluvčí ministerstva Informatiky Kláry Volné je problém ve specializaci absolventů našich vysokých škol.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Volná: Nedostatek počítačových odborníků

Společnost Interoute, která je provozovatelem nejhustěji propojené hlasové a datové sítě v Evropě, oznámila otevření nového centra podpory zákazníků v Praze. V praxi to znamená, že v Praze vyroste srdce společnosti, které řídí celou síť. V novém pražském centru bude pracovat 150 odborníků v oblasti služeb zákazníkům a prodeje. Podle ředitele firmy Vladimíra Hendrycha je Praha velmi důležitým bodem při expanzi společnosti dále na východ Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Hendrych: Nové centrum Interoute v Praze

Dnes se dozvíme, jak se dařilo ve třetím čtvrtletí letošního roku naší ekonomice. Český statistický úřad totiž zveřejní údaje o vývoji HDP. Hlavní ekonom HVB Bank Pavel Sobíšek soudí, že si naše ekonomika udržela svižné tempo.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Sobíšek: Vývoj ekonomiky

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme