Ekonomické informace 9. 3. 2001

V Ekonomických informacích se dovíte o rezignaci předsedy správní rady Českých drah, o veletrhu investičních příležitostí, o žalobě na ČSOB, o smlouvě Polska s výrobcem stíhacích letounů Grippen a o českých pobídkách pro IBM.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda a člen správní rady Českých drah Miroslav Kapoun oznámil svoji rezignaci. |Odejít chce k 1. dubnu letošního roku. Důvodem odchodu je podle něj rozhodnutí ústředního výboru sociální demokracie o tom, že všichni poslanci musí rezignovat na své posty v obchodních společnostech.

V České republice roste zájem obyvatel o individuální investování. Lepší orientaci v této oblasti by měl usnadnit i 1. ročník veletrhu investičních příležitostí, který pod názvem Peníze dnes začíná na pražském výstavišti. Veletrh by měl veřejnosti představit možnosti osobního financování a investování. Více už ředitel veletrhu Pavel Doležal.

Jeden z hlavních šéfů bývalé Investiční a Poštovní banky Libor Procházka podal trestní oznámení na postup ČSOB v bance. Libor Procházka současně přiznává, že je trstně stíhán kvůli sedmimiliardové transakci IPB s akciemi Plzeňského Prazdroje.

Investiční pobídky pro firmu IBM, které tento týden schválila vláda, oceňuje jakou moudrý krok i Vysoké učení technické v Brně. Jeho prorektor Josef Jančář zdůrazňuje, že je třeba podporovat přísun vyspělých technologií do republiky. A co to bude znamenat pro brněnskou techniku?

Na obřím podzemním zásobníku zemního plynu v Uhřicích na Hodonínsku probíhají v těchto dnech poslední zkoušky technologického zařízení. Faktický provoz zásobníku tak zřejmě začne v původně plánovaném termínu prvního dubna. Potvrdila to tisková mluvčí Moravských naftových dolů Marie Pressburgerová.

Britská firma BAE systems, která je spoluvýrobcem letounů čtvrté generace Gripppen, uzavřela významný kontrakt v sousedním Polsku. Také naši sousedé řeší otázku dovybavení svého letectva novými stroji a švédsko britský grippen je jedním z vážných kandidátů. Jak dodává náš varšavský zpravodaj Pavel Novák, firma BAE systems nezakrývá, že si chce nově uzavřeným kontraktem připravit půdu pro účast v tendru na dodávku víceúčelových nadzvukových letounů.

Evropská komise zaútočila na rozpočtovou politiku členských zemí unie. Kritizuje je za přílišnou rozpočtovou rozmařilost. Více už náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme