Ekonomické informace 9. 6. 2004

Vláda by měla dnes rozhodnout, o kolik se nám sníží výplata při pracovní neschopnosti. Brněnskou strojírenskou firmu Královopolská by měla koupit společnost Brass. Kopřivnická Tatra má dodat irácké vládě 62 nákladních aut. Dnes naposledy mohou zájemci podávat závazné nabídky na koupi dvou regionálně zaměřených bloků pohledávek. Polská vláda chce dát impuls ke změně ve vedení ropného koncernu PKN Orlen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna | Foto: Jan Rosenauer

Vláda by měla dnes rozhodnout, o kolik se nám sníží výplata při pracovní neschopnosti. Jde o to, zda budou firmy platit pracovníkům v prvních třech dnech nemoci 35 % nebo čtvrtinu denního vyměřovacího základu. V dalších dnech by se nemocenská mohla rovnat 70 nebo 60 procentům základu. Podnikatelům se podle viceprezidenta Hospodářské komory Jana Wiesnera nelíbí, že by prvních 14 dní nemoci měli náhradu mzdy vyplácet zaměstnancům oni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Wiesner o nemocenské

Brněnskou strojírenskou firmu Královopolská by měla koupit společnost Brass. Tento návrh dnes znovu předkládá ministerstvo financí vládě. Podle Radka Němečka z tiskového odboru ministerstva je to nejschůdnější způsob řešení problémů tohoto podniku, kterému by jinak mohl hrozit konkurs.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Němeček o o prodeji Královopolské

Kopřivnická Tatra má dodat irácké vládě 62 nákladních aut. Zakazku za víc než 150 milionů korun získala automobilka s podporou české vlády a díky tomou, že je jejím majitelem je americká firma Terrex Corporation.

Dnes naposledy mohou zájemci podávat závazné nabídky na koupi dvou regionálně zaměřených bloků pohledávek. Vznikly kvůli nesplácení leasingových smluv a pocházejí od dceřiné společnosti České spořitelny Corfina, informuje mluvčí České konsolidační agentury Jiří Pekárek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Pekárek o prodeji pohledávek

Polská vláda chce dát impuls ke změně ve vedení ropného koncernu PKN Orlen. Ten minulý týden podepsal s Fondem národního majetku smlouvu o koupi 63 procent akcií Unipetrolu. Co k takovému záměru polský vládní kabinet vede?

Designovaný polský premiér Marek Belka chce změnu představenstva Orlenu provést před zahájením činnosti parlamentní vyšetřovací komise. Ta se má zabývat pozadím zadržení bývalého šéfa Orlenu agenty Úřadu pro ochranu státu před 2 lety. Před komisi by mohli být předvoláni i členové současného vedení společnosti. Podle Belky by se pak nemohli plně věnovat jejímu řízení. Polský stát je ale pouze menšinovým spoluvlastníkem Orlenu a ke změnám ve vedení firmy potřebuje souhlas i ostatních akcionářů. Část opozice už premiéra Belku upozornila, že jeho vláda, která ještě ani nezískala důvěru poslanců, nemá k takovým krokům mandát.

Pavel Novák, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme