Ekonomické infromace 8. 8. 2002

Česká měna se vůči euru propadla na nejslabší úroveň za poslední čtyři měsíce. Červencová inflace zřejmě klesne na historicky nejnižší úroveň kolem 0,5 procenta v meziročním srovnání. Česká pojišťovna vyplatí svým akcionářům zajímavé dividendy. Vulkanizační lisy za více než tři a tři čtvrtě milionu dolarů dodá do Tuniska Škoda TS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Česká měna se vůči euru propadla na nejslabší úroveň za poslední čtyři měsíce, na 30 korun a 82 haléřů za euro. Výrazně ztratila i proti dolaru, když se obchodovala i za 31 korun a 75 haléřů za dolar. Podle Pavla Bouce z ČSOB bylo výrazné oslabení koruny způsobeno další skrytou intervencí České národní banky a také změnou atmosféry na trhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Bouc: Oslabení koruny

Červencová inflace zřejmě klesne na historicky nejnižší úroveň kolem 0,5 procenta v meziročním srovnání. Údaje o inflaci a nezaměstnanosti za sedmý měsíc roku dnes zveřejní Český statistický úřad. Komentuje analytik společnosti ABN AMRO Martin Kujal.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kujal: Vývoj inflace

IP banka, nástupkyně bývalé IPB, nebude nadále poskytovat bankovní služby. Valná hromada společnosti více než 60 procenty hlasů totiž schválila, že banka nebude vykonávat činnost, ke které potřebuje bankovní licenci. Rozhodnutí však odmítají právní zástupci skupiny ČSOB, podle kterých nestačí pro schválení tohoto návrhu nadpoloviční většina, je ale nutný dvoutřetinový souhlas. ČSOB tak nevyloučila soudní vyřešení tohoto rozhodnutí.

Česká pojišťovna vyplatí svým akcionářům zajímavé dividendy, a to 340 korun na akcii. Rozhodla o tom mimořádná valná hromada společnosti, která tak rozpustí přibližně čtvrtinu ze svého loňského více než čtyřmiliardového zisku. Potvrdil to mluvčí České pojišťovny Richard Kapsa.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Kapsa: Česká pojišťovna vyplatí dividendy

Vulkanizační lisy za více než tři a tři čtvrtě milionu dolarů dodá do Tuniska Škoda TS , dceřiná společnost Škoda Holding. Určeny jsou na výrobu pneumatik pro nákladní automobily a jak potvrdil mluvčí společnosti Karel Samec, africkému zákazníkovi budou dodány ještě do konce tohoto roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Samec: Dodávka lisů do Tuniska

Meziamerická rozvojová banka schválila úvěr 500 miliónů dolarů na pomoc Uruguayi, aby se snáze vypořádala s krizí bankovního systému. Uruguay přesto zasáhla generální stávka. Svolala ji hlavní odborová centrála na protest proti hospodářské politice vlády prezidenta Jorgeho Batlleho a zákonu, který má pomoci bankovní krizi překonat. Ten má zastavit odliv měnových rezerv a bankovních vkladů.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme