Ekonomickou situaci ve školství bude řešit více i Ministerstvo financí

Některé školy mají stále problémy s financováním provozních nákladů. Státní rozpočet totiž tyto výdaje nezohledňuje o výši inflace. Prostředky na financování čistého provozu škol tak podle ředitele ekonomické sekce ministerstva školství Zdeňka Bernarda za posledních šest let poklesly o několik desítek procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

On sám považuje za zázrak, že školy vůbec fungují. "Tento problém se nepodařilo vyřešit od roku 1995 žádnému ministru školství ani ministru financí a neseme si ho i do dalšího roku."

Na vyřešení problému s financováním provozních nákladů škol by se teď mělo výrazněji podílet Ministerstvo financí. Prostředky na provoz státních škol totiž od začátku roku převzaly krajské úřady.

Příjemná zpráva ale přišla pro učitele. Za tento rok jim podle ministerstva výrazně vzrostou platy. Ministerstvo školství totiž zvýšilo prostředky z rozpočtu na odměňování pedagogů o 3,5 miliardy korun. Podle Bernarda se ministerstvu podaří zvýšit platy učitelům v průměru o 1500 korun měsíčně.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme