Automobilka Tesla loni zvýšila odbyt elektromobilů o téměř 90 procent, vyrobila přes 900 tisíc vozů

Americká automobilka Tesla loni dodala na trh rekordních 936 172 elektromobilů, což je oproti předchozímu roku nárůst o 87 procent. Firma to v neděli uvedla v tiskové zprávě. Odbyt za čtvrté čtvrtletí dosáhl 308 600 vozů, což znamená také rekord za tříměsíční období. Ten předchozí byl ze třetího čtvrtletí a činil 241 300 elektromobilů.

Austin (USA) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektromobil Tesla

Elektromobil Tesla | Zdroj: Reuters

Vyrobených vozů Tesla je za loňský rok 930 422, za čtvrtleté čtvrtletí pak 305 840. Výsledky hospodaření Tesla oznámí později, poprvé v celoročním zisku byla za rok 2020.

Lidé se bojí setkávat. Škoda, že jsme upustili od testování, říká šéf Asociace hotelů a restaurací

Číst článek

Odbyt je část dodavatelského řetězce, která se vztahuje k dodání produktu od výrobce k prodejci. Není tedy totožný s prodejem, ale v případě Tesly se mu velmi blíží.

Tesla kombinuje odbytová čísla za své dražší elektromobily Model S a X a levnější Model 3 a Y. Firma ve svých zprávách neuvádí samostatně prodej a výrobu aut za jednotlivé regiony. Analytici na Wall Street podle společnosti FactSet odhadovali, že odbyt Tesly za čtvrté čtvrtletí dosáhne zhruba 267 tisíc elektromobilů.

Zakladatelem automobilky Tesla je podnikatel Elon Musk, který se angažuje i v dalších oborech, zejména v dobývání vesmíru. Podle aktuálního žebříčku miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, je Musk s odhadovaným majetkem 270 miliard dolarů (5,9 bilionu korun) nejbohatším člověkem světa. Na druhém místě je zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos (192 miliard dolarů), třetí je ředitel francouzské společnosti LVMH specializované na prodej luxusních doplňků Bernard Arnault (178 miliard dolarů).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme