Energetický a průmyslový holding podnikatele Křetínského koupil německou elektrárnu Mehrum

Energetický a průmyslový holding podnikatele Daniela Křetínského kupuje německou firmu Kraftwerk Mehrum, která vlastní stejnojmennou elektrárnu na černé uhlí. V úterý o tom informoval mluvčí holdingu Daniel Častvaj. Cena není známa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Křetínský (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Uvedl, že transakce podléhá schválení německého antimonopolního úřadu a její dokončení se očekává během října. Akcie firmy podle něj Energetický a průmyslový holding (EPH) získá prostřednictvím své dceřiné firmy EP Power Europe a následně převezme kontrolu nad elektrárnou.

Křetínský se stal většinovým vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu

Číst článek

EPH kupuje elekrárnu od společností Enercity a BS Energy.

Černouhelná elektrárna Mehrum se nachází přibližně 20 kilometrů na východ od Hannoveru. Její instalovaný výkon činí 750 MW a zaměstnává přibližně 120 lidí. Instalovaný výkon největší české jaderné elektrárny v Temelíně je asi 2000 MW.

 „Elektrárny skupiny EPH ročně generují více než 100 TWh elektrické energie, což je v tomto ukazateli řadí na sedmé místo v Evropě,“ dodal Častvaj.

EPH je přední středoevropskou energetickou skupinou, která vlastní a provozuje zařízení v České republice, na Slovensku, v Německu, Itálii, Velké Británii a Maďarsku. Většinovým vlastníkem holdingu se letos stal Křetínský, který nyní drží 94 % akcií EPH. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme