Erste Bank zaplatila i druhou splátku za ČS

Erste Bank der österreichischen Sparkassen AG poukázala na účet Fondu národního majetku včera 8,92 miliardy Kč, což představuje druhou tranši za nákup akcií v České spořitelně. Erste Bank zároveň připomněla, že podle dohody s FNM byla přitom druhá tranše splatná až do konce roku 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První tranši 280,2 miliónu EUR po odečtení částky 50 miliónů EUR, která byla složena při podepsání smlouvy o koupi ČS, převedla Erste na účet FNM 3. srpna. Celková kupní cena tak obnáší 530 miliónů EUR, napsala agentura APA.

Koncem listopadu přidělila Deutsche Bank akciím České spořitelny stupeň „rozhodně koupit“ (strong buy). Ocenění zdůvodnila ambiciózně zaměřeným programem restrukturalizace banky a údaji za třetí čtvrtletí letošního roku, které podle německých analytiků ukazují na zřetelný obrat v hospodaření spořitelny. Pokud by spolupráce s Erste Bank pokračovala takto úspěšně i nadále, mohla by se stát vzorem pro celý region, uvedli analytici německé banky.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme