Na paralelní obří slalom vsadili lidé čtyři miliony, z toho na vítězství Ledecké přes milion

Lidé vsadili na výsledek Ester Ledecké v sobotním paralelním obřím slalomu na snowboardu na olympijských hrách zhruba čtyři miliony korun. Z toho na vítězství přes jeden milion korun. Více sázek šlo jen na hokej. Vyplývá to z ankety mezi největšími sázkovými kancelářemi. Triumfy Ledecké vedl některé sázkové kanceláře i k vypsání sázek, zda se nezúčastní letních olympijských her a zda nebude na příštích zimních hrách soutěžit v další disciplíně.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Ester Ledecká na olympijských hrách v Pchjongčchangu. | Zdroj: Reuters

„V pátek odpoledne a večer byly sázky na paralelní obří slalom vyjma hokeje jednoznačně nejfrekventovanější ze všech olympijských disciplín," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Kancelář evidovala sázky za 1,3 milionu korun.

'Jeli jsme dvoustovkou a u toho jsem se snažila namalovat.' Ledecké museli odložit zlatý ceremoniál

Číst článek

Ledecká byla největší favoritkou s konečným kurzem 1,46:1. Nejvyšší sázka ještě při kurzu 1,68:1 činila podle Šraina 70 000 korun a přinesla výhru zhruba 117 000 korun. „Zájem sázkařů o super-G se s tím o snowboard Ledecké nedá měřit, v super-G jsme na její výhru přijali jen 400 korun na třinácti tiketech," dodal.

„V pátek v poledne jsme měli sázky na Ledeckou v Tipsportu za 1,56 milionu korun. Předpokládám, že do závodu se sázky ještě o dost zvedly a jistě přesáhly dva miliony korun. Sázkaři budou velmi spokojeni, jelikož je Ester nezklamala a vyhrávali na většině tiketů," uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Sázky na Ledeckou i podle něj vedle hokeje patřily k největším. Před super-G kancelář zaznamenala na Ledeckou 15 sázek za 300 korun.

Jako po Naganu. Olympionici budou slavit na Staroměstském náměstí, Ledeckou doprovodí Sáblíková

Číst článek

„Z vývoje do pátečního večera odhaduji, že se sázky pohybovaly v rozmezí 600 000 až 700 000 korun. Pro srovnání, na náš poslední hokejový zápas s výběrem Ruska byly sázky přes tři miliony korun," uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Upozornila, že hokej je z pohledu sázek sportem číslo jedna a podíl hokejových sázek v rámci zimních olympijských her se pohybuje obvykle mezi 50 až 70 procenty.

„Dvě zlaté ze dvou disciplín vyprovokovaly bookmakery Tipsportu k vypsání sázky, zda se Ester Ledecká objeví v nějaké disciplíně i na letních hrách a příštích zimních," uvedl dále Hadrava.

Je tak možné vsadit, zda se Ledecká zúčastní letních olympijských her 2020 například jako atletka, golfistka nebo gymnastka. V případě dalších zimních olympijských her je možné vsadit, zda se na nich Ledecká neobjeví například jako biatlonistka nebo rychlobruslařka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme