EU zveřejní odhad vývoje ekonomiky

Jak si povede hospodářství Evropské unie v příštích měsících ? Pravidelný odhad ekonomického vývoje v sedmadvacítce dnes představí eurokomisař pro hospodářské a měnové záležitosti Joaquín Almunia. Podle náznaků v ekonomických analýzách v jednotlivých státech, nebudou vyhlídky příliš povzbudivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euromince | Foto: Evropská komise

Už v jarní předpovědi Evropské komise se počítalo se zpomalením hospodářského růstu na 2 %. Loni zaznamenala Unie ještě růst 2,8 %. V zemích eurozóny se předpokládal pokles na 1,7 %, ovšem odhad Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj je ještě o 3 desetiny nižší.

Evropa se podle ní stále potýká s důsledky neklidu na finančních trzích způsobených mimo jiné krizí na americkém trhu s nemovitostmi. Dopady vnějších vlivů, jako i vysokých cen ropy a potravin, na evropskou ekonomiku budou jedním z hlavních témat neformální schůzky unijních ministrů financí o víkendu v Nice.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme