Euro zažívá volný pád

Propad kurzu eura pokračuje. Společná evropská měna je vůči dolaru nejslabší za poslední čtyři roky. Euro se prodává za o něco málo víc než 1 dolar a 22 centů. Světové trhy se stále bojí vysoké zadluženosti evropských zemí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurozóna. (Ilustrační foto)

Eurozóna. (Ilustrační foto) | Foto: Evropská komise

Největší dluhoví hříšníci se už zavázali k šetrnosti. Řekové, Portugalci nebo Španělé chtějí úsporami trhy přesvědčit, že své finance dají do pořádku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O klesajícím euru mluvil na radiožurnálu Ondřej Houska ze zahraniční redakce Českého rozhlasu.

Panují ale pochybnosti, jestli jejich vlády nutné škrty dokážou prosadit. Utahování opasků navíc může ohrozit i tak slabý hospodářský růst v Evropě.

Klesající euro ale rozhodně nevadí všem. Dobrá zpráva je to především pro evropské vývozce, kteří vyvážejí své zboží mimo Evropu. Jejich zboží je totiž tím pádem levnější a to nejen na americkém trhu, ale na obrovském a nenasytném asijském trhu.

Ondřej Houska, Jan Piroch, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme