Europoslanci definitivně schválili regulaci hedgeových fondů

Riskování finančních spekulantů bude v Evropě pod větší kontrolou. Evropský parlament schválil přísnější pravidla pro fungování hedgeových fondů spekulativního kapitálu. Nové zásady jejich existence v EU mají platit od roku 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Fotobanka stock.xchng, Damian Hoffman

Napříště budou tyto fondy operující s obrovskými sumami peněz a sázející na nejistý, ale vysoký výnos podléhat registraci a přísnější kontrole.

Fondy, které spekulují také na pokles měn a případný bankrot celých států, nelze zakázat, ale budou muset splnit řadu podmínek, aby mohly v Evropské unii podnikat a shánět důvěřivé investory.

Mimoevropské fondy, které budou působit na území Unie, budou muset získat povolení k činnosti alespoň v jednom z členských států. Potom už se nebudou muset registrovat v každém zvlášť, jak to žádaly některé členské země.

Riskantní investice z rodiny hedgeových fondů se někdy považují za jednoho z hlavních strůjců finanční a následně i hospodářské krize, která postihla Evropu a zbytek světa.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme