Evropa hlásí rekordní počet lidí bez práce

Nezaměstnanost v eurozóně v lednu stoupla na rekordních 10,7 procenta. Množství lidí bez práce narostlo i v celé Evropské unii, kde míra nezaměstnanosti dosahovala 10,1 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Eurostat odhadl, že bez práce v Evropské unii bylo v lednu 24,3 milionu lidí, z toho 16,9 milionu v eurozóně.

Ve stejném období loňského roku nezaměstnanost v eurozóně dosahovala 10 procent a v EU 9,5 procenta. Na trhu práce jsou nyní patrné dopady současné krize a také různých úsporných opatření, která jsou státy nuceny přijímat.

Například ve Španělsku, kde je nezaměstnanost nejvyšší, v lednu dosahovala 23,3 procenta. Mezi mladými Španěly pod 25 let to bylo dokonce 49,9 procenta.

Pro Česko je statistika příznivější. Podle evropské metodiky dosahovala u nás nezaměstnanost v lednu 6,9 procenta, což je šesté nejnižší číslo z celé sedmadvacítky.

Summit EU nemusí řešit přežití eura. Dluhová krize se prý uklidňuje

Číst článek

V Bruselu dnes odpoledne začíná dvoudenní summit Evropské unie, který se právě zaměstnanosti a dopady krize na ni bude zaobírat. Lídři EU by chtěli přijít s opatřeními na zlepšení zaměstnávání mladých.

Lednová míra nezaměstnanosti v zemích EU

Martina Hanáčková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme