Evropská komise chce krizovou schůzku kvůli General Motors

Evropská komise vyzývá ke svolání krizové schůzky kvůli General Motors. Žádá po jeho představitelích vysvětlení dalších plánů s evropskými divizemi. Podnik se ocitl na pokraji bankrotu a dceřiných firmám v Evropě hrozí kolaps. Jednou z nich je také německá automobilka Opel. V ohrožení je v Evropě kvůli finančním problémům General Motors až 300 tisíc pracovních míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motor | Foto: Opel

Vedení Opelu si předvolala na "kobereček" také německá kancléřka Angela Merkelová. Chce, aby jí manažeři předložili strategickou koncepci. Špičky německé velké koalice zatím hodnotí plány Opelu na záchranu tradičního výrobce aut jako příliš vágní a málo vyzrálé. Předseda dozorčí rady Opelu Carl-Peter Forster tak bude mít na krizové schůzce s kancléřskou Merkelovou co vysvětlovat.

Z německých vládních kruhů zaznívá, že stát je automobilce stále ochoten pomoci, pokud se ale její strategická koncepce nezprůhlední a nezlepší, nepřikutálí se z Berlína ani cent. Mezitím přišel hesenský premiér Roland Koch s vlastním plánem na sanaci oslabené firmy. V pátečním vydání deníku Handelsblatt odhadl výši čerstvého kapitálu, který by nová evropská společnost Opel-Vauxhall potřebovala 3 až 5 miliard eur.

Jiří Hošek, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme