Evropská komise chce uvolnit peníze na pomoc farmářům v rozvojových zemích

Evropa by mohla pomoci rozvojovým zemím zajistit jejich potravinovou soběstačnost. Plán Evropské komise na pomoc zemědělcům v zemích třetího světa má být příspěvkem v boji proti nedostatku potravin a jejich rostoucím cenám. Zaznělo to na konferenci s názvem Kdo nakrmí svět?, kterou v Bruselu uspořádala Francie předsedající tento půlrok Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sázení rýže | Foto: Jana Vozábová

Evropská komise chce uvolnit přebytek z letošního rozpočtu v kapitole zemědělství na pomoc farmářům v rozvojových zemích. Jak velká částka by to měla být a do kterých zemí by měla směřovat, chce komisařka pro zemědělství Mariann Fischer Boelová prozradit příští úterý.

"Chtěli bychom jim těmito penězi pomoci v nákupu osiva a hnojiv. Aby zlepšili svou produkci a mohli nakrmit místní obyvatelstvo. A také, aby se tak předcházelo migraci z venkova do měst, kde lidi v rozvojových státech oproti jejich představám nečeká snazší život," nastínila cíle programu komisařka.

Její kolega Louis Michel, komisař pro humanitární pomoc a rozvoj, ale upozornil, že rozvojové státy se musejí o řešení problému zasadit také samy. "Nemůžeme nechat svět, aby si myslel, že mezinárodní společenství samo navždycky vyřeší potravinovou krizi v rozvojových zemích."

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme