Evropská komise pohrozila Microsoftu dalšími pokutami

Boj Bruselu s Microsoftem pokračuje - Evropská komise dnes pohrozila americkému počítačovému gigantu dalšími pokutami. Microsoft už dostal nařízeno zaplatit stovky miliónů eur.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Microsoft Windows 2000

Microsoft Windows 2000 | Foto: Jan Rosenauer

1500 stran - tak obsáhlý byl dokument, ve kterém se manažeři Microsoftu snažili Evropské komisi předložit důkazy, že je operační systém Windows otevřený i pro jiné výrobce počítačových programů. Neuspěli. Komisařka pro hospodářskou soutěž Kroesová dnes oznámila závěr komise, že Microsoft nezjednal nápravu.

Spory americké firmy s Evropskou komisí se táhnou celkem už skoro osm let. Podle rozhodnutí z roku 2004 v Evropě musí Microsoft prodávat verzi operačního systému Windows bez audiovizuálního přehrávače a především poskytnout zmíněné technické charakteristiky svého systému - zdrojové kódy.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme