Evropská komise prověřuje zakázky státních Lesů ČR

Evropská komise zahájila s Českou republikou řízení pro porušení práva Evropské unie v případě tendrů státního podniku Lesy České republiky. Česko bude mít 60 dní na to, aby uvedlo věci do souladu s právem Unie. Dnes to oznámila největší tuzemská soukromá lesnická firma CE WOOD. Ta byla v minulosti významným dodavatelem lesnických prací pro Lesy České republiky a na tendry státního podniku si u Evropské komise stěžovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V lese... | Foto: F. Tichý

Ministerstvo zemědělství podle mluvčího Tomáše Loskota žádnou oficiální informaci o zahájení řízení zatím nemá. Mluvčí Lesů České republiky Alexandra Křižková Radiožurnálu řekla, že řízení berou na vědomí, vyjadřovat se k němu ale zatím nemohou.

"Protože ho vede Evropská unie s Českou republikou, a ne s námi. V platnosti přitom stále zůstává pravomocné rozhodnutí antimonopolního úřadu z července letošního roku, podle něhož Lesy České republiky veřejným zadavatelem podle zákona 40 nejsou."

Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme