Evropská unie chce přitvrdit boj proti daňovým únikům

Stop daňovým rájům. Evropská komise připravila novelu právních předpisů pro boj s daňovými úniky. Návrh nové směrnice má dnes představit eurokomisař pro daně a celní unii Lászlo Kovásc. Pokud nová pravidla schválí také členské státy a poslanci Evropského parlamentu, mohly by je uplatňovat nejen členské státy Unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze - Comstock. | Foto: Archiv ČRo

Pravidla daná v pět let staré směrnici, která má znesnadnit daňové úniky napříč celou Evropskou unií, se ukázala jako nedostatečná. Novela má proto odstranit mezery v předpisech, které usnadňovaly vyhýbání se zdanění výnosů z úspor. Vypracování nové legislativy urychlily případy ukládání peněz hlavně německými občany v lichtenštejnských bankách, aby se vyhnuli zdanění doma.

Směrnici o zdaňování úspor se podřizují jak všechny státy Unie, tak také například Švýcarsko nebo evropští "trpaslíci" Monako, Andora, San Marino a Lichtenštejnsko. Zájem o to uplatňovat unijní předpisy ohledně zdaňování úspor projevily i Norsko a Island.

Pavel Novák, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme