Evropský globalizační fond pomůže propuštěným pracovníkům počítačové firmy Dell v Irsku

Propuštění pracovníci počítačové firmy Dell v západoirském Limericku získají pomoc z Evropského globalizačního fondu. Evropská komise rozhodla, že jim z fondu přispěje částkou skoro 15 milionů eur na hledání pracovního uplatnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Irsko - území

Příspěvek pro podporu zaměstnanosti v Irsku Komise schválila dva týdny před tamním opakovaným referendem o Lisabonské reformní smlouvě.

14 milionů a 800 tisíc eur z Evropského globalizačního fondu má pomoci skoro dvěma a půl tisícům zaměstnanců nadnárodní firmy Dell, kteří v důsledku hospodářské krize přišli o práci. Kvůli poklesu poptávky se Dell rozhodl přestěhovat výrobu notebooků a laptopů ze západoirského Limericku do Číny.

Peníze z Evropského globalizačního fondu pomohou bývalým zaměstnancům Dellu se rekvalifikovat, hledat novou práci nebo zahájit vlastní podnikání. Pomoc irským pracovníkům z tohoto fondu je jedna z prvních, kterou Unie vyplácí podle nových pravidel přijatých po vypuknutí krize.

Rada EU a Evropský parlament o ní ale budou rozhodovat až po irském referendu o Lisabonské smlouvě konaném na počátku října.

Už na začátku tohoto roku jsme psali, že americký výrobce počítačů Dell se stěhuje z Irska do Polska. A také o tom, že Češi se vracejí z Irska domů.

Pavel Novák, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme