Experti tlačí na kancléřku Merkelovou, aby odsouhlasila snížení daní

V Německu roste tlak na kancléřku Angelu Merkelovou, aby v rámci posílení hospodářského růstu dala zelenou snížení daní. To teď kromě koaličních partnerů z bavorské CSU žádají taky přední ekonomičtí experti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: Jiří Hošek

"Odmítání rychlých daňových úlev ze strany Angely Merkelové by mohlo být vnímáno jako jedno z nejchybnějších rozhodnutí spolkové kancléřky," prohlásil doslova ředitel hospodářského institutu IWH Ulrich Blum.

Váhavý postup spolkové vlády v reakci na druhý balíček vládních opatření ostře kritizoval taky prezident institutu RWI Christoph Schmidt. Podle něj by měl kabinet konečně vyvodit důsledky z vážnosti situace. K posílení kupní síly domácností prostřednictví daňových úlev vyzval rovněž prezident Průmyslové a obchodní komory Ludwig Georg Braun.

Bavorská CSU je odhodlána druhý balíček vládních opatření nepodpořit, pokud ten nebude obsahovat snížení daní. Volební lídr sociálních demokratů Frank-Walter Steinmeier ale kontroval slovy, že křesťanští a sociálních demokraté případně soubor opatření schválí i přes odpor CSU.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme