Český export byl loni nejvyšší za posledních 20 let. Dosáhl více než čtyř bilionů korun

České firmy loni vyvezly zboží a služby za více než 4 biliony korun. To je podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Tomáše Hünera za hnutí ANO nejlepší výsledek za posledních 20 let.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nejvíce vyváží tuzemské firmy do dalších států Evropské unie, a to hlavně do Německa. Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly je loňský rekord důkazem toho, že se české ekonomice daří.

Česká ekonomika rostla i ve třetím čtvrtletí. Lidé, firmy i stát více utrácejí

Číst článek

Nejvíce se z hlediska vývozu loni dařilo automobilovému průmyslu a také výrobcům elektroniky. „Nejúspěšnější je vývoz osobních automobilů včetně příslušenství – tedy včetně elektroniky do těchto automobilů. Ale také to jsou elektronická zařízení, přístroje, spotřebiče a elektronika. Jako jsou zařízení k automatickému zpracování dat,“ popsal ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner za hnutí ANO.

„Myslím, že se ukazuje, že česká ekonomika je v tom nejlepším stavu. To je to, co všichni potřebujeme. Vyšší přidanou hodnotu, vyšší export, vyšší produkci. Z toho samozřejmě my odboráři můžeme také těžit,“ dodal Radiožurnálu Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme