Favorit Rokycany našel nového majitele

Osud kdysi slavného tuzemského výrobce jízdních kol Favoritu Rokycany se dnes dostal do rukou nového majitele. Podle licitátora je to český výrobce a prodejce jízdních kol. Vyvolávací cena byla 25 a půl milionu korun. Favorit od vyhlášení konkursu loni v listopadu trvale vyrábí. Podle konkursního správce má firma perspektivu zejména po vstupu Česka do Unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Favorit Rokycany

Potvrdil to licitátor aukční síně Naxos Libor Nevšímal. "Ve druhém kole veřejného výběrového řízení na vyhledání kupujícího Favoritu Rokycany který je toho času úpadce tedy součástí konkurzní podstaty byl nalezen kupec a to za vyvolávací cenu 25 miliónů 500 tisíc korun. Kupec si nepřál, aby bylo zveřejněno jeho jméno, Každopádně se jedná o český subjekt, který se již delší dobu zabývá výrobou a prodejem jízdních kol.

Podle správce konkursní podstaty Viktora Lišky byla forma prodeje dražbou výhodná. "Jedná se o veřejné výběrové řízení formou licitace, to znamená, že jsou zachovány všechny výhody dražby včetně toho, že výsledná cena bude dosažena zvyšováním kupní ceny směrem nahoru. Na rozdíl od dražby vítěz tohoto výběrového řízení bude mít pouze dva měsíce na doplacení kupní ceny a v případě, že by ji nedoplatil, tak mu propadá celá kauce, která je v tomto případě stanovena na 3 a půl miliónu na rozdíl od dražby, kdy by propadly jenom náklady dražby."

Kupce získá areál o výměře 19 tisíc metrů čtverečních, kompletní technologii s 85 zaměstnanci, tradiční a na mnoha místech světa chráněnou ochrannou známku Favorit a až 5 tisíc jízdních kol, jejichž velkoobchodní cena přesahuje 14 miliónů korun.

Favorit od vyhlášení konkursu loni v listopadu trvale vyrábí. Podle konkursního správce má firma perspektivu zejména po vstupu Česka do Unie. Nyní konkurují Favoritu levná a méně kvalitní kola z jihovýchodní Asie. Unie se ale proti těmto dovozům úspěšně brání razantním ochranářským opatření.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme