Automobilka Fiat Chrysler odstoupila od fúze s Renaultem. Vadí jí politické podmínky ve Francii

Italsko-americký výrobce automobilů Fiat Chrysler Automobiles uvedl, že odstupuje od plánované fúze s francouzskou automobilkou Renault. Jako důvod svého rozhodnutí firma označila současné politické podmínky ve Francii, informovala ve čtvrtek agentura AP.

Boulogne-Billancourt Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka Fiat Chrysler odstoupila od fúze s Renaultem

Automobilka Fiat Chrysler odstoupila od fúze s Renaultem | Foto: Eric Gaillard | Zdroj: Reuters

Automobilka Fiat Chrysler uvedla, že její představenstvo k rozhodnutí dospělo ve chvíli, kdy bylo jasné, že momentální politické podmínky neumožňují dotáhnout spojení do úspěšného konce. Renaultu a jeho partnerům Nissanu a Mitsubishi poděkovala za konstruktivní jednání.

V Česku jsou jen stovky dobíjecích stanic pro elektroauta. V následujících letech jich bude přibývat

Číst článek

Krok přišel jen chvíli poté, co představenstvo Renaultu odložilo rozhodnutí o spojení s italsko-americkou automobilkou na žádost francouzské vlády, která v automobilce drží 15procentní podíl a je jejím největším akcionářem.

Vláda požadovala větší vliv ve sloučené společnosti, pevnější záruky pracovních míst a lepší podmínky pro akcionáře Renaultu.

Zdroje agentury Reuters obeznámené se situací ještě ve středu večer uvedly, že automobilka Fiat Chrysler dospěla s Renaultem k předběžné dohodě.

Spojením automobilek by vznikl třetí největší výrobce aut na světě za společnostmi Toyota a Volkswagen. Sloučený podnik by ročně vyráběl zhruba 8,7 milionu aut. Při započtení produkce aliančních partnerů Renaultu - japonské automobilky Nissan a Mitsubishi - by všechny podniky dohromady vyráběly kolem 15 milionů aut ročně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme