Finanční správa obstavila účty firmám, které nic neudělaly. Hrozí ji za to arbitráže

Státu hrozí arbitráže za zadržování DPH. Zadržovací příkaz, kterým si finanční správa snaží pojistit daňové podvody, se totiž často obrací i proti poctivým firmám, které stát neokrádají. První z nich už zvažují, že budou na státu v arbitráži vymáhat miliardy korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká koruna (ilustrační foto) | Foto: Matěj Skalický | Zdroj: Český rozhlas

Desítky společností už kvůli postupu finanční správy skončily v insolvenci, informuje deník E15. A to i přesto, že neudělaly nic protiprávního. Stačí, že se dostaly do řetězce obchodů, kde někým nebyla odvedena daň z přidané hodnoty. Finanční správa pak obstaví účty všem zapojeným firmám - jestli je to oprávněné, se přitom může ukázat až za několik let.

Limit pro osvobození od EET se zvýší na 300 tisíc. Spolky by tržby neměly evidovat, řekl Babiš

Číst článek

„Vzhledem k tomu, že uvedeným postupem byly poškozeny významné investice, když kumulovaný obrat naší společnosti za posledních pět let dosáhl třiceti miliard korun a investoři budou chtít náhradu investic po odpovědném subjektu, máme za to, že bude nutné nárok uplatnit v arbitráži proti České republice," uvedl pro deník Pavlo Polianskij, jednatel firmy 2P Commercial Agency. Ta byla do loňského zásahu finanční správy jedním z největších distributorů mobilních telefonů v Česku.

Ani ministerstvo financí, ani finanční správa zatím žádné informace o chystaných řízeních nemají.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme