Firma Frankische otevírá na Třebíčsku novou halu, postupně zaměstná 300 lidí

Společnost Frankische dá na Třebíčsku práci až 300 lidem. I když nebude nabírat všechny pracovníky najednou, řada nezaměstnaných to vidí jako velkou příležitost a naději.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroba. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Vedení firmy potvrzuje, že pracovníky bude nabírat po částech s tím, jak se budou nakupovat do nové haly výrobní stroje.

V horizontu zhruba tří let ale Frankische opravdu zaměstná až 300 lidí. Vzhledem k aktuálnímu stavu na trhu práce na Třebíčsku je navíc každé nové místo přínosem, byť by šlo třeba jen o deset nových míst.

Třebíčsko má totiž stále nejvyšší počet nezaměstnaných v kraji Vysočina. Aktuálně je tu bez práce více než deset procent obyvatel. Pro srovnání - v Jihlavě nebo ve Žďáře je to kolem osmi procent a na Pelhřimovsku jen 5,9 procenta.

Na nárůstu nezaměstnanosti se vždy nejvíc projeví konec sezónních prací, což letos vzhledem k relativně teplému podzimu a začátku zimy přišlo až v lednu a na třebíčský úřad práce se nahrnulo přes 900 lidí.

Firma Frankische bude v Okříškách vyrábět díly pro automobilový průmysl. Zaměřuje se především na plastová potrubí v motoru jako třeba vedení vzduchu, ale také na palivové hadice a hadičky ostřikovačů. Dodává je do několika světových automobilek.

Michal Malý, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme