Fond Abris převezme 95 procent akcií v AAA Auto, cena přesahuje 6 miliard

Síť autobazarů AAA Auto Group změní majitele, 95 procent akcií firmy získá fond soukromých investorů. O prodeji společnosti mluvili odborníci už delší dobu, teď se jich prognózy vyplnily. Před časem už firma odešla z pražské burzy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobazar | Foto: Jan Říha

AAA Auto Group přejde pod mezinárodní fond soukromého kapitálu Abris za 220 milionů eur, v přepočtu více než 6 miliard korun. Fond získá přesně 95 procent akcií společnosti.

Transakci už povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Čeká se ještě na vyjádření úřadů na Slovensku a v Rusku, tedy v zemích, kde má firma své pobočky. Přesné důvody prodeje známy nejsou.

Abris je nezávislým fondem soukromého kapitálu a zaměřuje se na investice do společností ze střední a východní Evropy, většinou těch, které mají blízko k dopravě a autům vůbec.

Síť autobazarů AAA bude nově v portfoliu desítek firem, které podnikají v oblasti kurýrních služeb nebo provozují firemní auta.

Předzvěstí prodeje byl odchod z burzy

AAA Auto Group byla dříve i na pražské burze. Právě prodej byl podle odborníků jedním z důvodů jejího odchodu z burzy.

Donedávna byl většinovým vlastníkem zakladatel celé skupiny sítě autobazarů Anthony Denny. Firma stáhla svoje akcie z pražské burzy loni v létě.

Fond Abris se chce stát stoprocentním vlastníkem skupiny. Menšinoví akcionáři, kteří své akcie získali při úpisu nebo později při obchodování na burzách v Praze a Budapešti, můžou své akce nabídnout k odkupu do konce letošního roku.

Podle sumy, kterou Abris zaplatí, vychází cena na akcii na 94 korun. Když loni společnost AAA Auto z burzy odcházela, nabízela odkup akcií po 23 korunách. To je o 32 korun méně, než byla upisovací cena v roce 2007. To byl rok, kdy se firma na pražské burze objevila.

Simona Bartošová, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme