Foxconn investuje v Česku zhruba 2,5 miliardy korun. Během tří let

Technologická firma Foxconn se chystá v Česku investovat několik miliard korun. Peníze dá do svých závodů a vybuduje za ně výzkumné centrum a datová centra. S premiérem Bohuslavem Sobotkou z ČSSD se na tom dohodl zakladatel a generální ředitel firmy Foxconn Terry Gou. Firma plánuje vybudovat výzkumné a designové centrum, které by mělo být jediné svého druhu v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foxconn | Foto: mesto-pardubice.cz

"Investice firmy Foxconn, která byla oznámena, která byla dojednána, by se v letech 2015 až 2018 měla pochybovat v řádu zhruba 2,5 miliardy korun," řekl novinářům po jednání premiér Sobotka.

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) uvedl, že investice Foxconnu, který mimo jiné vyrábí spotřebitelské a firemní počítače, notebooky a příslušenství k nim, pomohou Česku "nastoupit do rozjetého vlaku a srovnat krok především s německým průmyslem". Plány Foxconnu podle ministra zpřístupní asijský trh také menším českým firmám.

V Česku nyní Foxconn zaměstnává kolem 5500 lidí. V pardubickém závodě jich pracuje asi 4500, z toho 2350 kmenových. Do skupiny náleží výrobní společnost Foxconn CZ, servisní firma Foxconn Global Services Division a Foxconn Technology CZ, která se zaměřuje na výrobu a testování serverů.
Pramen: ČTK

Foxconn chce vybudovat výzkumné a designové centrum, které by mělo být jediné svého druhu v Evropě. Firma plánuje vyvinout plně automatizované řešení pro výrobu, které bude aplikovat ve svých provozech v Pardubicích a Kutné Hoře.

Dál chce postavit datová centra či využít svých distribučních kanálů v Číně k vytvoření obchodní platformy pro export českých výrobků na perspektivní asijské trhy.

"Těmito investicemi Foxconn přispěje ke zrychlení procesu automatizace a digitalizace evropské výroby. Vytvoří také nezbytnou infrastrukturu, která umožní firmám rychle přijmout a rozvinout nové technologie a lépe využít možností, které jsou v dnešním digitalizovaném světě k dispozici," uvedl Terry Gou.

"V regionu vytvoříme také síť datacenter, z nichž první budou umístěna právě v České republice,"

Tchajwanský Foxconn chystá v Česku investovat a vytvořit tisíce pracovních míst

Číst článek

Dohoda se týká také spolupráce na aktivitách k podpoře vzdělávání a tvorbě nových pracovních míst v zemi. Podle ministerstva průmyslu jde o jeden z největších potenciálních projektů, který posílí exportní postavení českých výrobků na asijských trzích.

Gou doplnil, že jde o již třetí významnou investici firmy v Česku za posledních 15 let.

Šéf Foxconnu novinářům také řekl, že firma se pro další investice v ČR rozhodla kvůli jejímu umístění ve středu Evropské unie, silné vládě a vzdělaným a talentovaným lidem.

ČTK, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme