France Telecom si spraví chuť z červené bilance na německém trhu

Francouzský Telecom expanduje na německém trhu provozovatelů mobilních sítí. Jak dodává berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, firma se tak rozhodla i přes své nemalé potíže ve Francii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefon | Foto: Jan Rosenauer

S dluhem 60 milirad euro v zádech hodlá France Telecom vylepšit finanční bilanci na lukrativním německém trhu. Po měsících neshod se mu podařilo dohodnout se se zakladetelem a čtyřicetiprocentním akcionářen německého MobilComu Gerhardem Schmidtem. Ten přenechá Francouzům nejpozději do poloviny dubna svá aktiva ve spoelčnosti za 550 miliónů eur. Odborníci upozorňují na to, že jde je o směšné spropitné, Ještě před třemi lety měl stejný balík akcií hodnotu 5 miliard. Kurz cenných papírů MobilComu však za tu dobu klesl z 200 eur na nynějších 15,84. France Telecom tak bude mít ve společnosti většinový podíl, zvláště pokud se mu podaří dohodnout se i se Schmidtovou exmanželkou.

MobilCom je jedním ze šesti operátorů vlastnících drahou licenci pro třetí generaci mobilních telefonů v Německu. Znamená to, že MobilCom zbrzdí rozvoj mobilní sítě třetí generace.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme