Francouzi hromadně vyrážejí do obchodů. Začínají slevy

Ve Francii dnes začínají slevy. Ve většině obchodních domů se začíná prodávat od osmé hodiny ranní, největší zájem je o oblečení a elektroniku. Francouzi zřejmě utratí na slevách za letošní rok o něco méně než v minulosti a hodlají nakupovat spíše věci, které potřebují, než aby si udělali radost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Paříži začínají slevy | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

Všichni do obchodů, takové je heslo dnešního dne. Nakupuje se po celé Francii, i v malých městečkách.

„Ano, i tady čekáme na slevy. U nás nakupují rádi Italové, je tu spousta obchodních domů a pro Italy je to trochu exotické. Nejvíce se zajímají o sportovní oblečení i vybavení,“ říká Lydie z Brianconu, městečka deset kilometrů od italských hranic.

Přehrát

00:00 / 00:00

O slevách ve Francii informuje tamní zpravodaj Českého rozhlasu Jan Šmíd

Podle průzkumů kupují dvě třetiny Francouzů zlevněné především oblečení, dále pak elektroniku.

Mnozí si zboží vyhlédli už před několika týdny a čekali pouze na začátek slev, které jsou v průměru 30 až 50 procent. Výprodeje potrvají do 12 února.

Kromě kamenných obchodů výprodeje současně začínají i v e-shopech. Odhaduje se, že dnešní den se budou po slevách na internetu dívat až čtyři miliony. Obliba nákupů prostřednictvím internetu ve Francii každým rokem výrazně stoupá.

Zahájení slev v tento den je tradicí, která ve Francii panuje dlouhá léta – i když v některých departementech výprodeje začaly už s novým rokem. Přestože se v posledních letech mluvilo o tom, jestli období slev podobně jako v jiných zemích neprodloužit, zatím se je daří udržet v tradiční podobě, to znamená období zimní a letní.

Na slevy v Paříži se sjíždějí lidé z celé Evropy. Podívejte se na top ten francouzských obchodů.


Zobrazit místo Obchody v Paříži na větší mapě

Jan Šmíd, mta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme