Francouzi hromadně vyrážejí do obchodů. Začínají slevy

Ve Francii dnes začínají slevy. Ve většině obchodních domů se začíná prodávat od osmé hodiny ranní, největší zájem je o oblečení a elektroniku. Francouzi zřejmě utratí na slevách za letošní rok o něco méně než v minulosti a hodlají nakupovat spíše věci, které potřebují, než aby si udělali radost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Paříži začínají slevy | Foto: Jan Šmíd

Všichni do obchodů, takové je heslo dnešního dne. Nakupuje se po celé Francii, i v malých městečkách.

„Ano, i tady čekáme na slevy. U nás nakupují rádi Italové, je tu spousta obchodních domů a pro Italy je to trochu exotické. Nejvíce se zajímají o sportovní oblečení i vybavení,“ říká Lydie z Brianconu, městečka deset kilometrů od italských hranic.

Přehrát

00:00 / 00:00

O slevách ve Francii informuje tamní zpravodaj Českého rozhlasu Jan Šmíd

Podle průzkumů kupují dvě třetiny Francouzů zlevněné především oblečení, dále pak elektroniku.

Mnozí si zboží vyhlédli už před několika týdny a čekali pouze na začátek slev, které jsou v průměru 30 až 50 procent. Výprodeje potrvají do 12 února.

Kromě kamenných obchodů výprodeje současně začínají i v e-shopech. Odhaduje se, že dnešní den se budou po slevách na internetu dívat až čtyři miliony. Obliba nákupů prostřednictvím internetu ve Francii každým rokem výrazně stoupá.

Zahájení slev v tento den je tradicí, která ve Francii panuje dlouhá léta – i když v některých departementech výprodeje začaly už s novým rokem. Přestože se v posledních letech mluvilo o tom, jestli období slev podobně jako v jiných zemích neprodloužit, zatím se je daří udržet v tradiční podobě, to znamená období zimní a letní.

Na slevy v Paříži se sjíždějí lidé z celé Evropy. Podívejte se na top ten francouzských obchodů.


Zobrazit místo Obchody v Paříži na větší mapě

Jan Šmíd, mta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme