Francouzi podepsali smlouvu o koupi Komerční banky

Zástupci francouzské Société Générale podepsali dnes smlouvy o prodeji šedesáti procentního státního podílu v Komerční bance. Podle mluvčí Fondu národního majetku Jany Víškové ale podpisem smluv ještě francouzská banka nepřevezme akcionářská práva v bance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Musí být totiž ještě splněny určité odkládací podmínky, například souhlas dozorčích orgánů. Vypořádání celé transakce se tak dokončí během několika týdnů. Société Générale koupila státní podíl v Komerční bance za 40 miliard korun. Výsledná cena se může až o dvě miliardy změnit v závislosti na výši čisté hodnoty banky.

V Komerční bance vznikl integrační tým, který má hladký vstup nového partnera zajistit. Generální ředitel Komerční banky Radovan Vávra řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, že první úkol - doladit kupní smlouvu - dotáhl tým včera kolem půlnoci. Nyní plynule přechází k druhému úkolu, k integraci české Société Générale a Komerční banky tak, aby v před celkovým vypořádáním transakce v říjnu fungovaly obě tyto entity jako jediná v České republice.

Milan Kopp, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme