Francouzský prezident oznámil plán vydání státních dluhopisů

Francie si půjčí pětatřicet miliard eur v zájmu ekonomického růstu a oživení konkurenceschopnosti. Z půjčky budou financovány projekty ve vzdělávání a výzkumu a podporu budou mít i malé a střední podniky. Převážnou část půjčky bude stát financovat pomocí státních dluhopisů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Impozantní plán, který se stal okamžitě terčem kritiky ze strany opozice s tím, že jen zvýší státní dluh, představil prezident Nicolas Sarkozy.

Půjčka by měla být financována ze dvou třetin prodejem státních dluhopisů, které budou nabídnuty na finančních trzích a také z prostředků původně určených na záchranu bankovního sektoru.

Značná část prostředků půjde do výzkumu, ale Sarkozy chce také zvýšit prestiž univerzit. Ty nejlepší ze všech dostanou další prostředky na svůj rozvoj. Prezident potvrdil, že tato částka překročí půl miliardy eur.

"Musíme připravit Francii na budoucnost," prohlásil Sarkozy.

Jan Šmíd, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme