Fuksa: Změny v tendrech na dřevařské práce nediskriminují malé firmy

Asociace českých a moravských dřevozpracovatelů vyzvala vládu, aby neschvalovala dlouhodobou koncepci hospodaření Lesů České republiky od roku 2012. Podle organizace sdružující menší tuzemské zpracovatele dřeva je dokument, který nedávno ministerstvo zemědělství představilo, snahou o manipulaci ve prospěch velkých těžařských firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba dřeva (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Šéf rezortu Ivan Fuksa tvrzení asociace odmítá: „Za jakéhokoliv systému v minulosti když vykrystalizovala situace do té podoby, že vznikl jakýsi dominantní partner Lesů České republiky, tak ten stejně potřebuje ke své činnosti dá se říci několik tisíc subdodavatelů.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fuksa-jinak.mp3

Malé firmy budou moci podle Fuksy obchodovat na elektronické burze.

Velké tendry na těžbu ve státních lesích po roce 2011 by měly podle koncepce, nazývané ministerstvem Dřevěná kniha, být vypisovány na dobu deseti let. Každý rok se má soutěžit na jedné desetině jednotek.

Dřevo ze státních lesů mají prodávat těžařské firmy, pětinu dřeva musí ale dále prodat na veřejných trzích. Soutěžit se má najednou o lesnické práce i prodej dřeva.

Ministr Ivan Fuksa chce nechat tendry vyhlásit nejpozději do konce března. Ještě předtím hodlá nechat Dřevěnou knihu schválit kabinet.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme