Gandalovič popřel spekulace o jednání s firmou Anhauser-Busch o prodeji Budvaru

Americký pivovarnický kolos Anhauser-Busch údajně jedná s českou vládou o nákupu státního pivovaru Budvar, se kterým vede složité známko-právní spory. Informovala o tom agentura Thomson Financial s odkazem na článek listu Euro am Sonntag, který vyjde v neděli. List se přitom odvolává na nejmenovaného poslance ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budvar - balírna lahví | Foto: Budějovický Budvar

Ministr zemědělství Petr Gandalovič ale tuto informaci popírá: "V žádném případě nehodláme řešit nějaké spory o ochranných známkách prodejem pivovaru. To je absurdní. Já to odmítám a znovu opakuji, že všechny tyto zprávy se nezakládají na skutečnosti."

K záměru prodat pivovar se už kladně vyjádřil ministr financí Miroslav Kalousek a naopak s ním nesouhlasí ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek. Gandalovič ale Radiožurnálu řekl: "Oba páni ministři prostě vyjádřili své názory na nějaký možný budoucí prodej nějakého podílu třeba strategickému investorovi. Ale to je věc, která se může diskutovat řádově za rok, možná za rok a půl, až se nám podaří bezpečně přeměnit národní podnik na standardní obchodní společnost."

Jiří Máslo, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme