GDF Suez se podřídil Bruselu, otevře francouzský trh konkurenci

Francouzský energetický gigant GDF Suez uvolní trh konkurenci. Firma se tak podřídila tlaku Evropské komise. Brusel požadoval, aby GDF Suez umožnil konkurentům přístup k plynovým potrubím a zásobníkům zemního plynu, aby ho mohly do Francie dovážet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hořící plyn | Foto: MORA Moravia, a. s.

Firma to až dosud odmítala a tím podle Komise na francouzském trhu se zemním plynem omezovala konkurenci. Komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroes zdůraznila, že aktivity firmy nepřestává sledovat.

"Kdyby GDF Suez porušil svůj závazek, Komise by mu mohla udělit pokutu až do výše 10-ti procent jeho ročního obratu," řekla Kroes.

Komise se začala nedávno zajímat také o český elektrárenský gigant ČEZ. Podle Bruselu existuje podezření, že se firma snaží omezit konkurenci a tím poškodit zákazníky.

Komise proto v kancelářích ČEZu provedla razii, aby zajistila potřebné dokumenty. Firma jakékoliv porušení pravidel hospodářské soutěže odmítá.

Ondřej Houska, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme