GE Capital už má všechny podklady pro výplatu klientů UB

Fond pojištění vkladů dnes předal poslední podklady zástupcům GE Capital Bank, aby mohly začít výplaty peněz klientům zkrachovalé Union banky. Ty budou zahájeny v sobotu 17. května. Na výplatu čeká přes 100 tisíc fyzických osob a přes 5000 právnických osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Union banka

Jak nám ale řekl ředitel Fondu Pavel Trnka, ještě zbývá doladit výplatu devizových vkladů. "Zákon říká, že pro klienta se započítává takový kurz, který je pro klienta výhodnější, a to ke dni oznámení, což byl 21. únor anebo ke dni zahájení výplat. Tento kurz bohužel neznáme, takže nevíme, kolik budeme vyplácet, a proto podklady pro devizové klienty se teprve budou připravovat."

Ve středu 7. května začne GE Capital Bank rozesílat poškozeným klientům dopisy, ve kterých budou informováni o konkrétním datu jejich výplaty a o částce, kterou obdrží. Klienti Union banky mají ze zákona nárok na 90 procent svých úspor, maximálně však na necelých 800 tisíc korun.

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme