General Motors a společnost Magna prý uzavřely předběžnou dohodu

Jednání poslední naděje. Tak označují německá média schůzku o budoucnosti automobilky Opel, která na půdě berlínského kancléřství začíná právě teď. Jednat se bude o plánu na převzetí ohrožené firmy, na kterém se na poslední chvíli dohodl mateřský koncern General Motors a rakousko-kanadský výrobce autodílů Magna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka Opel | Foto: Jiří Hošek

"Naděje umírá poslední," utrousil v 15:30 při příchodu do kancléřství premiér Severního Porýní-Vestfálska Jürgen Rüttgers. Asi ani sám netušil, jakou pravdu pronesl. O chvilku později totiž přišla informace, že se General Motors a firma Magna předběžně dohodly na scénáři převzetí Opelu.

Dlouho to přitom vypadalo, že i Magna hodí ručník do jednacího ringu, jak to dnes ráno učinila italská automobilka Fiat. Experti příslušných německých ministerstev teď hekticky prověřují, jestli je plán vůbec uskutečnitelný.

Spolková vláda dala v průběhu dne najevo, že netrvá na záchraně Opelu za každou cenu. Podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung už dokonce začaly přípravy na vyhlášení platební neschopnosti Opelu.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme