General Motors prý záměrně protahuje prodej firmy Opel

Už to vypadalo, že skončí nekonečný příběh o prodeji automobilky Opel, dceřiné společnosti americké společnosti General Motors (GM). Podle zdrojů obeznámených s jednáním, které se vedlo v noci na sobotu, ale General Motors požádal německou vládu o dodatečné finanční informace. Podle německého spolupracovníka Českého rozhlasu Jaroslava Šonky chce americká automobilka touto taktikou donutit německou vládu k příslibu další finanční pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Verze OPC | Foto: Opel

"Existuje obrovský rozdíl zájmů mezi General Motors a německou vládou. Zatímco německá vláda chce udržet zaměstnanost v Opelu, americká firma přemýšlí o tom, že by některý z budoucích možných vlastníků mohl v Opelu provést radikální reformu firmy tak, aby ji GM mohl později případně koupit zpět," vysvětlil Šonka v rozhovoru pro Rádio Česko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prodej firmy Opel se protahuje. Rozhovor Rádia Česko s Jaroslavem Šonkou, expertem na automobilový průmysl

Podle něj Američané ve skutečnosti nestojí o další informace, všechny už mají. "Chtějí vědět, to co už vědí. Touto taktikou chtějí jen donutit německou vládu k příslibu další pomoci," tvrdí Šonka.

Šonka není přesvědčen, že General Motors chce Opel opravdu prodat. "Oni Opel chtějí jistě prodat jen na čas, a to právě německá vláda nechce. A v tom je právě konflikt. General Motors chce prodej protahovat, vláda chce naopak celý proces urychlit," je přesvědčen Šonka.

Přečtěte si také:

Německo chce uspíšit prodej automobilky Opel
Opel údajně potřebuje na záchranu čtyři miliardy eur
Opel nemá podle odborníků šanci samostatně přežít
Americká automobilka General Motors vstává z popela
O převzetí Opelu se stále zajímá čínská automobilka BAIC
Opel a jeho zachránci
Německá vláda schválila plán na záchranu automobilky Opel
Automobilka GM se přiblížila bankrotu; jednání o dceřiné společnosti Opel bez výsledku

Patricie Polanská, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme