General Motors zatím v Evropě nebude propouštět

Americký koncern General Motors zatím ve své největší evropské firmě Opel nebude propouštět. Původně se chtěl zbavit 10 tisíc zaměstnanců jen v Německu, které ale bude tak jako tak postiženo úspornými opatřeními. V Opelu se totiž bude pracovat déle a za méně peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaměstnanci Opelu

zaměstnanci Opelu | Foto: EPA

Pět let bez zisku, navíc největší provoz Opelu v Rüsselsheimu je vytížen jen na 60 procent. Tak už to dále nejde, tvrdí personální šéf automobilky Norbert Küpper. Ministr hospodářství Clement s ním sice v zásadě souhlasí, ale ... "je třeba najít nejlepší cestu řešení." Tou bude přeškolení části zaměstnanců, také zřejmě vyšší pracovní úvazek za méně peněz - jen tak totiž bude Opel konkurenceschopný v porovnání s dalšími evropskými provozy koncernu, např. švédským Saabem.

Tím problémy General Motors na kontinentu ovšem nekončí, italský FIAT hodlá koncern žalovat za to, že chce odstoupit od předkupního práva na tuto značku.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme