Google na trhu práce. V Americe spustil vyhledávač zaměstnání

Americká internetová společnost Google začala nabízet vyhledávač zaměstnání. Od úterý se tak uchazeči o práci mohou na stránkách Googlu dozvědět, jaké jsou nabídky volných pracovních míst ve Spojených státech, včetně dalších souvisejících informací. Uvedla to agentura AP.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google | Foto: FirmBee

Služba nazvaná Google for Jobs bude předkládat uchazečům o práci nabídky, které nejlépe odpovídají jejich potřebám. Software Googlu se přitom bude snažit eliminovat duplicitní nabídky z různých webů. Vyhledávač také rozpozná, že uživatel jeho prostřednictvím vůbec pracovní nabídky hledá. Uživateli nenabídne jen pouhý link na příslušnou internetovou stránku, ale ukáže mu také, jak toho kterého zaměstnavatele hodnotí jeho současní i bývalí zaměstnanci, a dodá i další informace, například čas, který je v běžné situaci nutný k cestě do dané lokality. Službu však využijí jen obyvatelé Spojených států.

Jedno heslo ve vyhledávači

Stačí, když do běžného vyhledávače na stránkách Googlu zadají heslo jako "práce poblíž", "účetní" a podobně a vyhledávač se rozběhne po internetu. Přidat lze filtry času, úvazku nebo lokality. Za tímto účelem Google spolupracuje s řadou webů, které sledují jak zaměstnanci, tak zaměstnavatelé, včetně webů LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder, Glassdoor a Facebook.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme