Havel se na Ústavní soud kvůli ČNB neobrátí

Prezident Václav Havel se podle svého mluvčího Ladislava Špačka nehodlá obrátit na Ústavní soud, aby vyjasnil pravidla jmenování guvernéra České národní banky. Špaček tak teprve dnes popřel neoficiální informace o obsahu páteční večerní schůzky prezidenta s ministrem spravedlnosti Pavlem Rychetským. Podle nich nabídl Havel vládě smírné řešení ve sporu o jmenování Zdeňka Tůmy guvernérem ČNB.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident údajně také navrhl, že by vláda měla uznat legitimitu jmenování všech dosavadních guvernérů včetně Tůmy, a teprve poté by vláda nebo prezident podali stížnost k Ústavnímu soudu. Tyto informace mluvčí od pátku až do dnešního odpoledne nepotvrdil ani nevyvrátil.

Prezident podle Špačka neuvažuje o žádném podání k Ústavnímu soudu. Špaček ale nechtěl říci, na čem se v pátek Havel s Rychetským dohodli. Rychetský ale včera řekl, že se bude snažit přesvědčit vládu, aby přistoupila na řešení sporu, na kterém se v pátek dohodl s Havlem. Ministr sice dohodu nijak neupřesnil, řešení je prý ale velmi podobné tomu, které se objevilo v médiích.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme