Hlavní prioritou EU musí být podle Německa a Francie lepší regulace financí

Lepší a přísnější regulace finančních trhů - to musí být podle Německa a Francie hlavní priorita Evropské unie. Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy k tomu ve společném dopise vyzývají českého premiéra Mirka Topolánka a šéfa Evropské komise José Manuela Barrosa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky Evropské unie | Foto: Evropská komise

Summit Evropské unie se má podle obou státníků tento čtvrtek a pátek domluvit na jednotném postupu v oblasti regulace finančních trhů. Merkelová a Sarkozy tvrdí, že žádný aktér na finančním trhu nesmí uniknout regulaci. Narážejí zím mimo jiné na takzvané daňové ráje, jako je Švýcarsko nebo Lichtenštejnsko.

Berlín a Paříž zároveň naznačují, že evropská ekonomika nepotřebuje další finanční injekce. Tím potvrzují negativní stanovisko k americké žádosti o nalití nových peněz do hospodářství.

Merkelová se Sarkozym v jedné pasáži dopisu vycházejí výrazně vstříc Česku. Vyzývají totiž k rychlému omezení rozpočtových schodků.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme